Witold Moszyński - Human Capital Manager, Buisness Consultant, Career Manager, Negotiator

sobota, 10 marca 2012

Fuzja Money Expert z A-Z Finanse

14 lutego 2012r. doszło do porozumienia inwestycyjnego pomiędzy głównymi akcjonariuszami spółek Money Expert S.A.
i A-Z Finanse S.A., na mocy którego doszło do fuzji obu firm. Połączone spółki będą działać pod marką Money Expert S.A. Rozwój firmy wesprze kapitałowo Dom Maklerski IDMSA.


Celem fuzji jest wzrost zasięgu, a tym samym podniesienie efektywności i siły rynkowej przedsiębiorstwa. Jego zarządzanie opierać się będzie na jednym, wspólnym modelu, wynikającym z posiadanego know-how oraz dotychczasowych praktyk i doświadczeń.

Money Expert i A-Finanse wspólną działalność operacyjną rozpoczęli od momentu zawarcia porozumienia – w ciągu 6 kolejnych miesięcy będzie miała miejsce stopniowa integracja na wszystkich płaszczyznach działalności spółek. Formalnie proces połączenia będzie prowadzony zgodnie z obowiązującymi normami prawnymi określonymi przez Kodeks Spółek Handlowych.
Pozyskanie tak stabilnego inwestora, jakim jest DM IDMSA, daje dodatkową możliwość zwiększenia rentowności nowopowstałej firmy i solidne podstawy do dalszego jej intensywnego rozwoju na wielu płaszczyznach.
Prezesem spółki pozostaje Pan Roman Wyszomirski.

Po połączeniu Money Expert S.A stał się 4. co do wielkości firmą doradztwa finansowego w Polsce, w uwzględnieniem sprzedaży wszystkich produktów z oferty w 2011r. Spółka zajmuje także 5. pozycję pod kątem sprzedaży kredytów hipotecznych, a tym samym jej udział w rynku doradztwa finansowego wynosi już 8,2%.

Dzięki powiązaniu organizacyjnemu znacząco wzrośnie zasięg działania firmy. Robert Barański, Wiceprezes Money Expert S.A. podkreśla - Po połączeniu firma będzie posiadać 1160 Doradców oraz 40 oddziałów własnych w całej Polsce. Dzięki temu będziemy dysponować silnym zespołem ekspertów wyspecjalizowanych w różnych kategoriach produktowych, którzy dodatkowo objęci będą intensywnym programem szkoleniowo-rozwojowym. To pozwoli na efektywne wzmocnienie wszystkich sieci w istniejących strukturach sprzedażowych.

Połączenie kompetencji i know-how obu spółek gwarantuje świadczenie w pełni kompleksowych i wzajemnie uzupełniających się usług finansowych. Piotr Junak, Wiceprezes Money Expert S.A. dodaje – Jednym z celów nowo powstałej firmy jest stworzenie najszerszego portfela produktów finansowych. Firma będzie jedynym tak dużym doradcą finansowym w Polsce, który oferuje klientom dostęp do wszystkich produktów kredytowych – kredytów hipotecznych, gotówkowych oraz samochodowych. Większą uwagę niż dotychczas poświęci również dystrybucji produktów ubezpieczeniowych i inwestycyjnych. Nowa strategia spółki przewiduje także wprowadzenie do oferty rozwiązań finansowych dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, co będzie uzupełnieniem jej dotychczasowej działalności.

- Decyzja o połączeniu spółek jest jednym z elementów realizacji strategii, która ma doprowadzić do znaczącego zwiększenia naszego udziału w rynku – mówi Roman Wyszomirski - Aspirujemy do pozycji lidera w sektorze doradztwa finansowego pod względem dywersyfikacji i dostępności oferowanych produktów, jakości świadczonych usług, zadowolenia klientów oraz wysokiego zwrotu z kapitału dla akcjonariuszy. Zamierzamy to osiągnąć dzięki zaangażowanemu udziałowi, kluczowym kompetencjom i satysfakcji z wykonywanej pracy wszystkich Pracowników firmy.


Roman Wyszomirski
Prezes Zarządu Money Expert S.A. 


źródło: Money Expert S.A.

7 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawy wpis. Zastanawiałam się kiedyś nad fuzją, ale ostatecznie postanowiłam całkowicie sprzedać firmę. Dzięki doradztwu z Blue Oak - doradztwo biznesowe, miałam z tego naprawdę znaczny zysk.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mi się na udało przeprowadzić fuzje, skorzystałem z usług Blueoak.pl - usługi takie jak fuzje czy pozyskiwanie kapitału dla firm to dla nich codzienność. Warto im zaufać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się z Igorem! Warto zaufać takim firmom. Jeśli ktoś nie jest pewien, może poczytać więcej na przykład w tej witrynie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Takie firmy dają nam pewność co do jakości przygotowanych dokumentów oraz gwarantują, że cała operacja przebiegnie bez przeszkód.

  OdpowiedzUsuń
 5. W mojej opinii ekspert finansowy www.aleksanderkubiak.pl to jeden z najlepszych specjalistów. Polecam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Skorzystałem z usług eksperta finansowego - www.aleksanderkubiak.pl i nie żałuję. To był strzał w dziesiątkę!

  OdpowiedzUsuń